Szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Határtalanul - Kárpátaljai kirándulás képek

Tajekoztato

kozhirre

Tisztelt Látogatók/ Kedves Szülők!

Iskolánk idén is kiemelt szerepet szán arra, hogy a sportkultúrában, mozgáskoordinációban tehetséges tanulóinknak versenyzési lehetőséget, sportélményt biztosítson a testnevelés tantárgy hivatalos versenyén , a Diákolimpián. Idén e röpke 2 hónap alatt mintegy 40 tanulónk (létszámunk 1/5-e hozzávetőlegesen) vett részt különböző sportágak különböző szintű versenyein.

Eredményeink idén a teljesség igénye nélkül: Duatlon országos bajnok idén is Böszörményi Bendegúz ! Atlétika:Megyei 6. helyezett a 10x200m-es váltónk(Palotás Liliána, Partizer Petra, Katona Dóra, Fancsalszki Sára, Kolencsik Abigél, Tóth Bence, Boros Péter, Juhász Bálint, Ferenci Béla, Varga Levente), Leány távolugró csapat megyei 7. hely, fiú távolugró csapat körzeti 2. hely, leány kislabdadobó csapat körzeti 2. hely. Mezei futás: 26 fős csapatunk 13 arany, 2 ezüst és 5 bronz éremmel távozott a körzeti versenyről! Győzteseink (I. korcsoportos fiú csapat, II. kcs-os leány csapat, Leskó Réka, Böszörményi Bendegúz, Palotás Ádám egyéni győztes versenyzők) a megyei döntőben folytathatják szereplésüket tavasszal(kivétel az I. korcsoportos fiúk).

Labdarúgás: II korcsoportos fiú csapat 1 győzelem 2 vereség, III. korcsoportos fiú csapat 2 győzelem a tavaszi visszavágók elött a körzeti versenyeken.

Szeretném megköszönni az önkormányzat támogatását az utaztatásban, a szülők pozitív hozzáállását gyermekük sportolásához, illetve azon kollégáim segítségét, akik szívesen vállalják a helyettesítést a testnevelő távollétében a gyermekek egészségének érdekében!

Kiss Kornél

A képen a következők lehetnek: 4 ember, , mosolygó emberek, álló emberek, cipők és túra/szabadtéri

A képen a következők lehetnek: 7 ember, , mosolygó emberek, álló emberek, fa, fű, gyermek, túra/szabadtéri és természet

hatar1

hatar2

Természetismeret óraadó tanárt keresünk - Heti 4 órában

Földrajz óraadó tanárt keresünk !

Kedves Diákok!

A naptár és az időjárás szerint is vége van a nyárnak. Készüljetek, szeptember 3-án reggel 8 órakor, tanévnyitó ünnepséggel kezdődik az iskola! Az ünnepség után még három tanítási óra lesz, majd 11:40-kor mehettek haza.Ezen a napon még étkeztetés nincs. Fontos, hogy az étkezési igényeteket már első nap jelezzétek. Ügyelet már az első napon is lesz, ha csak később tudtok hazamenni.

Kedves Elsős Tanulók! Tisztelt Szülők!

Titeket is várunk a tanévnyitóra. Gyülekező legkésőbb háromnegyed nyolckor a tetőtéri tantermetekben. A tanítónénik ott lesznek. Az ünnepségre együtt vonultok le. Ünneplőbe gyertek. Az ünnepséget követően a szülőkkel együtt mentek az osztályterembe, ahol megismeritek az osztálytársakat, azok szüleit, és a tanítókat.

Kb. 10:30-kor a szülők elvonulnak az első szülői értekezletre, amíg ti újra felfedezitek az iskolát. Az első tanítási nap számotokra is rövid lesz, mert 11:40-kor szüleitekkel mentek haza.

Üdv: igazgató néni

Kosárpálya átadó - galéria

220px Basketball through hoop

Iskolánk 15 tanulója az EFOP-3.3.5. pályázatának köszönhetően egyhetes művészeti táborban vett részt Bogácson a Zöldvár Villában.

A tábor 2018. június 18-23-ig tartott.

A művészeti tábor témája az ókor volt.

Izgalmas programok színesítették az egész hetet:

• Hétfőn, a tábor elfoglalása után mindenki választott magának egy görög eredetű keresztnevet, melyet egy vicces „Bumm” játék keretei között memorizáltak a gyerekek. A hét folyamán ezen a néven szólítottuk egymást.

Választott neveink kezdőbetűit este tojásmozaik technikával készítettük el, emellett.

• A jó időnek köszönhetően háromszor is lehetőségünk volt a strandolásra, s a fürdőzés mellett strandröplabdáztak a gyerekek.
  • Szerdán délelőtt szafari túrán voltunk, ellátogattunk a Subalyuk-barlanghoz és a Kaptárkövekhez.
  • A hét további napjain festettünk egyiptomi stílusban, volt activity, kincskeresés, olimpiai kvíz, olimpiai próbatétel, ókori történet dramatizálása a kor divatjának bemutatásával egybekötve, filmvetítés, ókori lakoma, kilátó látogatása, fagyizás.
  • Péntek délelőtt íjászkodtunk , este pedig tábortűz mellett zártuk a hetet.
  • A gyerekek levelet írtak a tábor végén, amelyben megfogalmazták, hogyan érezték magukat.  Galéria

Köszönjük a szülők bizalmát! Reméljük sikerült a nyarat a gyerekek számára  élményekkel gazdagodva elindítani!

Csonkáné Rácz Teodóra és Tóthné Kiss Katalin, táboroztató pedagógusok

haho

vakacio

koszonet

gala

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 05.26-án szombaton 15.00 órakor az iskola tornatermében megrendezésre kerülő Szinyei-gálánkra, melyen a művészeti iskolánk hangszeres növendékei, a moderntánccsoport tanulói, valamint az iskola kórusának tagjai lépnek fel. A helyszínen kiállítás keretében megtekinthetőek lesznek a festészet, grafika tanszak tanulóinak alkotásai is.

IMG 20180323 090808

Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

1. osztályos taneszközök pdf     Adatlap pdf      Szükséges dokumentumok docx    Diákigazolvány pdf

Étkeztetés pdf        Étkeztetés befizetés pdf     Tájékoztató a nyilatkozat kitöltéséhez pdf

Szülői nyilatkozat 1. pdf      Szülői nyilatkozat 2 pdf

Hittan tájékoztató pdf     Hittan nyilatkozat  pdf

IMG 20180323 093125IMG 20180323 092332

hittantajekoz

papirgy

2018 Copyright | Szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola | Rights Reserved